Po zaváděcím turnaji na podzim 2021 nastal dneska den zahájení roční série, která zahrnuje celkem 6 turnajů. Celkem si přišlo zahrát 41 hráček a hráčů, za což zcela všem bez výjimky patří poděkování. Mazací model byl dá se říci milosrdný, dnes Middle Road o délce 39 stop. Někomu sedl výborně, jiným jakž takž a někomu jako to tak bývá nesedl skoro vůbec. Jde o první turnaj, jenž se už započítává do ročního žebříčku, který je obsažen ve výsledkové listině níže ke stažení.

V pátek 14.01.22 začal turnaj předehrávkou, kterou nejlépe zvládl  domácí Ondra Surán s průměrem přes 216. Ale dalších 26 hráčů má v sobotu všechno ještě před sebou, takže na nějaké závěry bylo ještě brzo. A jak se ukázalo, oprávněně…

V sobotu nastoupil doslova uragán v podobě Davida Baraka, který nenechal nikoho na pochybách, proč je tady a jaký cíl má na turnaji. Ondrovo součet 1296 rychle vybledl, jelikoiž junior David nasázel 1460 (!), což dělá průměr 233,33 na hru. David ovšem má juniorský hendykep 10 na hru, ale ten mu byl celkem nanic, jelikož čistý součet měl 1400, tedy suverénně 1. místo po kvalifikaci. Ondra spadl na 2. místo, ale nejvyšší nához 258 mu zůstal. Třetí skončil Miloslav Kratochvíl s 1198. Do semifinále jde 32 lepších, posledním postupujícím byl Tomáš Laciga. O 2 bodíky zpět zůstala Nikolka Fufalko coby první nepostupující, za což ale dostala cenu útěchy.

O mazací pauze před semifinálem se odehrály chuťové orgie z dílny pana domácího, vůně pečeně, výpečků a dalších pochutin zlákala některé natolik, že se obávali, jak jejich přeplněný žaludek bude snášet další hry.

V semifinále šlo o 2 hry, k nim se připočetlo 50% kvalifikace a tím se vyselektovali finalisté. Vláďa Kutáč vytáhl skvělých 234, což ho vystřelilo z původně nepostupového 26. místa až na místo druhé po semifinále a suverénní postup do finále. Za branami finále zůstala jako první Jiřinka Zapletalová. Ale i její zklamání bylo zmírněno něajkou tou ceničkou.

A jsme ve finále. Co se čekalo bylo předem jasné.Lítý boj domácího Ondřeje Surána s drakem Davidem Barakem. Ale všechno bylo nakonec jinak. Míla Kratochvíl hned zkraje vytáhl 255, následně přidal 220 a poslední hrou 182 zpečetil své premiérové vítězství. Jako šedý kůň se nenápadně drala dopředu Anička Brokešová, která nakonec o pouhý 1 bodík zůstala druhá. Proklamovaný boj Davida a Ondry se sice odehrál, ale překvapivě až o třetí místo. Davidovy hry rozhodně nebyly špatné, ale přece jenom trochu mírnější a tak mu to díky HDC stačilo na bronz. Ondra Davida sice přehrál, ale Davidův juniorský hendykep ho potopil na místo čtvrté.

Takže jak vše dopadlo: 1. místo Miloslav Kratochvíl, 2. místo Anna Brokešová, 3. místo David Barak. Nejvyšší náhozy turnaje Ondřej Surán a Jiřina Zapletalová. Nejlepší junior bez debat David Barak, nejlepší juniorka Sára Suránová.

Všichni obdrželi skvělé ceny, jež vítězové turnaje ani nemohli najednou pobrat, a to dokonce ani pro fotku vítězů. Zřejmě bude třeba příště připravit nejlepším nějaký vozík…

Byl to krásný turnajový den, díky všem hráčkám a hráčům, samozřejmě i perfektně připravenému a fungujícímu centru Kaštanka. Velká gratulace všem úspěšným a už nyní se těšíme na druhý turnaj 19.03.2022 (s páteční předehrávkou), zda se nahoru dostanou ti stejní nebo zcela jiní. Vše je již připraveno, můžete se do turnaje registrovat. Jen prosím poslední sobotní runda je určena pro hráče z dálav 50 km a více od Brna. Díky za pochopení. Na info o příštím turnaji můžete jít TUDY přímo.

Výsledková listina z dneška je níže ke stažení v excelu a ještě pod tím nezapomeňte na fotky.

Vřelé poděkování s přáním, že se v březnu uvidíme: Milan Soušek, organizace turnaje.